Reklama | Kontakt |

Święto Piernika w Toruniu

Pomożemy znaleźć nocleg  
Data:   
Ilość nocy: 
Ilość osób: 
Impreza muzyczna, plastyczna i etnograficzna, odbywająca się od 2002 w Toruniu. Motywem przewodnim imprezy są toruńskie pierniki.  Impreza odbywa się w jednym z weekendów czerwca i trwa 1-2 dni. Jej organizatorem jest Fabryka Cukiernicza Kopernik i jej dyrektor Przemysław Myśliwy, a organizowana jest w Muzeum Etnograficznym i skansenie, na skraju toruńskiej Starówki.

Prześledzić można szczegółowo proces produkcji pierników - obróbkę ziaren zbóż, wyrób mąki, pokazy młocki cepami, przy żarnach i młocarni. Ukazane są wagi i sposoby ważenia, pokazy przenoszenia worków, ładowanie worków na wóz konny, pokazy obrotów wiatraka, demonstracja pracy urządzeń, wciąganie worków windą, przygotowanie ciasta na pierniki.

więcej informacji: http://www.kopernik.com.pl
   R E K L A M A
 
 
Firma Wirtualny Turysta (www.wirtualnyturysta.com) współpracuje z wieloma organizacjami branżowymi przy promocji ważnych wydarzeń związanych z Krakowem. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykorzystaniem naszych możliwości do własnych celów marketingowych lub zamieszczeniem informacji o wydarzeniach na naszych stronach internetowych, prosimy o przesłanie informacji na adres events@hotelewtoruniu.pl.
 
Restauracja Puby Kluby Imprezy Atrakcje Torun

Gdzie się bawić?

Słowo kluczowe:
Rodzaj miejsca:
Restauracja Pub
Kawiarnia Klub
Zabytek Sklep
Sport Edukacja

Mapa Torunia

Mapa Torunia

Mapa Torunia | Interaktywny plan miasta

Mapa Torun z położeniem hoteli, restauracji oraz atrakcji Torunia.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty samochodów na wynajem w Toruniu. Szeroki wybór i niskie ceny!

Reklama

Apartamenty w Toruniu